Dikili Cam Balkon Seçkin Metal | Hizmetlerimiz

CAM BALKON

Artık hemen her konuda aradığımızı bulmak için internet üzerindeki firmaların sitelerini incelemekteyiz. Web tasarımı bir firmanın ya da şahısın sadece tanımıtımının yapılmasının dışında görselliği ve içeriğinin zenginliği ile site ziyaretçisine firma ya da şahıs hakkında çok fazla fikir vermektedir.

Doğru izlenim için tasarım ve içerik konusunda profesyonel hizmet almak ve devamlı aynı firma ile sistemi güncel tutmak önem taşımaktadır. Bir firma ya da şahıs sitesini içerik, görsellik ve teknolojik altyapı açısından ne kadar güncel tutarsa piyasadaki izlenimi de o doğrultuda olumlu olacaktır. Bu noktada firmamız uzun yıllardır müşterilerimizin talepleri ve hazırladığı alt yapı sistemleri ile hizmet vermektedir.

Cam Balkon Nedir?

Cam balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur.

Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi mekanlardan yararlanılması sağlanır. Rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında dış etkilerden koruma sağlar…

Cam balkon kapatma sistemleri estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir. Yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır .Sistemde kullanılan alüminyum profiller eloksal kaplama ahşaprenkli film kaplama elektrostatik toz fırın boya olup, deformasyona dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan tüm camlar temperli (securit) cam olup darbe dayanımı maksimuma çıkartılmış ve dolayısı ile kırılma riski en düşük seviyeye indirgenmiştir.

Sistemde kullanılan camlarda istenildiği taktirde renkli cam alternatiflerimiz mevcuttur. (füme, bronz, yeşil, refekte mavi ve şeffaf)

Cam balkon kapatma sistemleri geniş renk seçeneği ve ürün yelpazesi kullanıcılara her türlü ortamı kapama olanakları sağlar.Alüminyum kısımlarda özel istek üzerine toplam 256 çeşit renk alternatifi sunulmaktadır.

Camlar:Sistemimizde 8 mm. kalınlığında temperli (güçlendirilmiş) ve rodajlı cam kullanılır. Standart kanat genişliği 500 mm. – 650 mm. dir. Camlar standartta şeffaftır. Ayrıca opsiyonel olarak Şişecam standartlarında olmak üzere renkli cam seçenekleri mümkündür (Füme, bronz, yeşil mavi reflekte ve şeffaf.).

 


Profiller: Sistemimizde 3 mm. et kalınlığına sahip alüminyum profiller kullanılmaktadır. Et kalınlığının fazla olması profilin burkulmaması ve üzerindeki vidaları daha sağlam tutabilmesi açısından önemlidir. Boya olarak, elektrostatik toz fırın boya uygulanmakta ve renk seçenekleri (RAL) kullanılabilmektedir. Fırın boya sayesinde boya alüminyumun içine kadar nüfuz etmektedir. Profil üzerindeki boyanın renginin solmaması, yer yer farklı tonlara rastlanmaması ve kabarma olmaması iyi bir boyanın göstergesidir.

Montaj:Sipariş tarihi itibari ile 20 (yirmi) gün sonra uzman personel tarafından yapılmaktadır. Hatasız bir imalat bu aşamada sağlıklı bir montaj yapılmasına büyük katkı sağlamaktadır. Montaj süresi yapıya ve m² ye göre değişmektedir. Profil çerçevesi, antibakteriyel silikon ile iç ve dış taraf olmak üzere iki taraftan da izole edilmektedir.

Aksesuarlar: Cam aralarında 1. kalite özel şeffaf fitiller kullanılmaktadır. Kilitler ve benzeri montaj aparatları standarttır. Sistemde profil aralarında altta ve üstte iki sıra olmak üzere 1000’lik kıl fitil bulunmaktadır.


İzolasyon: Sistemimiz diğer cam balkon sistemlerinin zayıf olduğu su yalıtımı konusunda başarılıdır. Damlalık sayesinde su, sistemin içine girmeden dışarı atılır. Diğer sistemlerde kasa içerisine giren su tahliye delikleri açılarak dışarı atılmaya çalışılmaktadır. Cam fitilleri, kıl fitiller ve silikon sayesinde gürültü, toz, ses ve ısıda önemli bir seviyede izolasyon sağlanır. Silikon gibi birleştirici görevi gören ama uzun ömürlü olmayan mastik gibi ucuz ve kalitesiz birleştiricilerden kaçınılmaktadır.

 ALÜMİNYUM KORKULUK

Dünyamızda en çok bulunan metallerden olmasına karşılık, saf halde bulunmadığından geç keşfedilen bir metaldir.
Bu nedenle "genç metal" diye adlandırılır. Geç keşfedilmesine rağmen alüminyum hafiflik, kolay şekillenme, alaşımlandırma,
ısıl işlem tatbiki ile yüksek dayanıklılık kazanma, yüksek ısı ve elektrik iletkenliği ve yüzeyinin çeşitli şekillerde kaplanması ile renklendirilebilme özelliğinden dolayı
kısa zamanda bir çok endüstrinin vazgeçilmez metali olmuş, demir ve çelikten sonra en çok kullanılan metal haline gelmiştir. Dünyada ilk defa 1885 yılında Pariste teşhir edilmiştir.
Birincil alüminyum üretimi ilk, 1888 de Fransız Herault ve Amerikan Hallın bulduklarıHall-Herault yöntemi) yöntemle elde edilmiştir.
Alüminyum kullanımı son 25 yıl içinde ise hızlı bir tempoda yaygınlaşmıştır.
Alaşımlandırıldığında yoğunluğundaki küçük artışlara karşın, dayanıklılığında önemli artış olur. Dayanıklılığının ağırlığına oranla çok yüksek olması en önemli özelliğidir. 660 °C de ergir, 2056 °C de kaynar.
SEÇKİN METAL olarak, alüminyum ve krom korkulukları sağlam, ergonomik ve kaliteli üretim anlayışımızla üretip, ülkemizin dışa bağımlılığını asgari düzeye indirmeyi hedefleyen bir alt yapıya sahip olan firmamız; ünlerini bölgemizde optimum imalat ve montaj anlayışı ile sizlere sunmaktadır.

KOMPOZİT KAPLAMA

Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Alüminyum Kompozit Panel, iki yüzü alüminyum levhalarla kaplı içi polietilen dolgulu kompoze levhalardır. Bir çok renk seçeneğinin yanısıra granit ve ahşap desen seçenekleriyle mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.

Alüminyum Kompozit Paneller;
* Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü,
* Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafif,
* Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı,
* İşlenmesi kolay,
* Bakım ve temizliği kolay,
* Geniş renk seçeneğine sahip,
* Titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklı.


OTOMATİK PANJUR

Alüminyum panjur sistemleri eskiden olduğu gibi klasik tarzda manuel ve mekanik çevirmeli olduğu gibi uzun zamandan bu yana motorlu olarak da uygulanmaktadır. Kullanılan motor sistemi sayesinde panjurlarınızı daha konforlu kullanabilirsiniz.

Motorlu panjur sistemlerinde pencere yüksekliğine bağlı olarak panjurun oluşturduğu rulo, farklı ebatlardaki orijinal alüminyum kutuya sarılabildiği gibi, PVC monoblok kutu veya mimari detaya gizlenmesiyle de uygulanabilmektedir.

Motorlu panjurlarda isteğe bağlı olarak merkezi kontrol ünitesi, rüzgar, yağmur ve güneş sensörü ve U25 timer anahtar gibi ünitelerin entegrasyonu sayesinde her türlü otomasyona imkan sağlar. Motorlu panjurlarınızı her türlü buton, uzaktan kumanda, anahtarlı şalter, merkezi ya da grup kontrol üniteleri ile çalıştırabilirsiniz.

Motorlu panjurlarda opsiyonel olarak Askı kilit (motora bağlı gizli kilit sistemi ) uygulanabilir ve bu kilit sayesinde normalde güvenli ve açılmaz motorlu panjurlarınız extra güvenlik kazanır.

Motorlu panjurlarımızda kullandığımız tüp motorlarımız 5 ( beş ) yıl süre ile garantilidir. panjur motorları 220V/50 Hz monofazedir.Tüp motorlar sessiz çalışma özelliği ile en ideal panjur motorlarıdır.

Motorlu panjur sistemlerimizde Vario Touch kontrol ünitesi kullanılarak panjurlarınızın aynı anda tek tek ya da gruplar halinde kumanda edilmesi sağlanır.

Motorlu panjurlarımızda kullandığımız tp motorlarımız aşırı ısınmaya karşı otomatik termik kontrolüne sahiptir. Uzun ömürlüdür hayat boyu yağlama gerektirmez.

fggdghdh
sineklik iyidir

Detaylı Bilgi

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.